Про підпали в країні

Про підпали в країні

Про підпали в країні

Кожної осені та щовесни неосвічені люди підпалюють поля, ліси, луки. Мотивом для них є невігластво. Вони впевнені, що роблять все правильно. Прибрали хмиз, суху траву і очистили територію від минулорічних «проблем».

Чому люди у соцмережах «страждали» коли горіло в Австралії, а чому зараз мовчать коли горять Чорнобиль та Житомирщина?

Можна було б зробити як за кордоном, приїхали пожежники — загасили пожежу і виставили рахунок. Кому виставити рахунок? Кого піймали. А якщо не піймали, то є територіальні громади, які відповідають за свою територію. Ось може тоді подумали б про те, яка шкода завдається насправді. Не втрачання грошей громадою, а нищення всього живого.

Підпали трави та листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

Але страждають і люди, адже в тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

Нагадую для невігласів, вже підписаний закон щодо посилення відповідальності за підпал сухої трави.

Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, каратиметься штрафом у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із природною рослинністю або її залишків та опалого листя на земельних ділянках, у смугах біля автомобільних доріг і залізниць та у парках тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також закон вносить зміни до статей 241 та 245 Кримінального кодексу України, згідно з якими штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров’я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи зростають до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А я сподіваюся, що все таки почнуть штрафувати порушників і ми зможемо жити в правовій державі.

Myroslav