Про так званий прийом на роботу

Про так званий прийом на роботу

Літо — комусь пора відпусток, а комусь шанс заробити грошей у вільний від навчання час.

Де ж шукати вакансії і хто візьме на роботу без спеціальності?

Досить багато розвелося кадрових агенцій які за інформацію про роботодавця беруть гроші, хоча не гарантують працевлаштування. Таким чином ви платите гроші просто так, тобто даруєте. Якщо і були потрібні люди на роботу, то вакансія зайнята, а в агенції база не оновлюється. Іде проста викачка грошей з шукачів роботи.

Протягом багатьох років в газетах друкується інформація про вакансії в ПАТ «Полтавхіммаш». Хочу застерегти, інформація яка надається не відповідає дійсності, заробітну плату обіцяють високу і вакансії від керівних посад до звичайних працівників. Виникає питання: – як працює завод без керівництва? Чому постійно потрібні працівники протягом багатьох років на одні й ті самі місця?

Роблю висновок, що беруть на випробувальний термін і звільняють по закінченні без нормальної оплати праці. Мою здогадку підтвердила одна знайома людина, яка потрапила туди і була звільнена по закінченні випробувального терміну.

Важко влаштуватися на роботу і випускникам навчальних закладів які вже здобули спеціальність, бо без досвіду нікому вони не потрібні.

Навіть люди з досвідом не можуть влаштуватися, бо роботодавці не хочуть платити спеціалісту і їм краще взяти людину і платити їй небагато.

Ось такий парадокс.

Я вирішив провести експеримент і звернувся в салон мобільного зв’язку побачивши оголошення про вакансію.

Цікавим виявився той факт, що досвід і розуміння справи не головне. Потрібні молоді люди, бажано дівчата з приємною зовнішністю. Все.

Для підтвердження я пішов в інший магазин, і коли підійшла дівчина-консультант з питанням чим допомогти, задав питання по мобільному телефону. У відповідь почув стандартну відповідь що модель телефону гарна і нова. На уточнення присутності деякої функції, дівчина відповіла що не знає. Навіщо такі консультанти коли не знають своєї справи? Навіщо взагалі підходити і «грузити» відвідувачів непотрібною стандартною інформацією.

Удачі всім шукачам роботи, і головне, розуму роботодавцям.

Myroslav